BLOG

Altın Çocuk Akademisi olarak biz, Çağdaş ve güçlü bir Türkiye hayalinin eğitim ve öğretimden geçtiğini biliyoruz. Uzman eğitim kadromuzla, bilgisayar destekli çalışma ortamımızla, çağdaş eğitime önemli bir boyut kazandırıyoruz. Verdiğimiz eğitimle ülkemizin aydınlık geleceğine katkıda bulunmanın heyecanını taşıyor ve öğrencilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

 

 

TEKNİK DETAYLAR

 

Okulumuz 1200 m2 alanına sahiptir. İnşaatı tamamen ''Anaokulu Projesi''ne uygun yapılmıştır. Okulumuz 6 adet sınıf,oyun odası,sanat odası,sinema ve bale odası,iki adet yemekhane,iki adet uyku odası,bekleme odası ve idari odalardan oluşmaktadır.

 

Öğretmenlerimizin hepsi Çocuk Gelişimi Mezunudur. Eğitimlerimiz de Montessori,Çoklu Zeka Kuramı ve Orff-Schulwerk yaklaşımları doğrultusunda verilektedir. Her yaş grubumuz farklı sınıflarda eğitim görmektedir. Sınıflarımız doğum tarihleri göz önüne alınarak belirlenmektedir.(İlk 6 ay ve son 6 ay)

 

Eğitim programımızın içinde kadromuz dışından uzman öğretmenler tarafından branş dersleri verilmektedir. Faaliyet programımız ve yemek listesi her ay velilerimize verilmektedir. Temizlik,suya çeken ve havayı temizleyen temizlik robotu ile yapılmaktadır. Ayrıca haftada üç defa mutfak, lavabo ve tuvaletler 180 derece ısı veren buhar makinesi ile temizlenmektedir.

 

Böylelikle özellikle bulaşıcı hastalıklar için hijyen en iyi şekilde sağlanmaktadır. Temizliğimiz daimi görevlimiz tarafından yapılmaktadır. Doğum günü malzemeleri dışında dışarıdan herhangi bir bir gıda malzemesi alınmamakta olup,her türlü yemeğimiz aşçımız tarafından yapılmaktadır.  Okulumuzun özel yüzme havuzu ve özel güvenliği bulunmaktadır.

 

Su sistemimiz ''Reverse Osmosis'' arıtma ve filtreleme sistemi ile çalışmaktadır. Böylelikle yemeklerimizde ve içmede sağlıklı ve risksiz su kullanmaktayız. Çocuklarımız için alınan her türlü gıda,oyuncak,kırtasiye ve temizlik ürünü markalı ve tescilli ürünlerdir. Okulumuzda 24 saat kayıtta olan ve çocuklarınızı izleyebileceğiniz kamera sistemi vardır.

 

 

GENEL BİLGİLER

 

Çocuklarımıza, eğlenirken öğretmeyi amaçlayan Özel Altın Çocuklar Akademisi, öncelikle sağlık ve mutluluğunu esas almaktadır. Tam zamanlı çalışan pedagogumuz, deneyimli eğitim kadromuz , çocuklarımıza verdiğimiz hizmetlerde daha verimli olmamızı sağlayarak, alanımızda farklılığımızı ortaya koyar.

 

Her yaştaki çocuğa ayrı eğitim programları hazırlamanın önemini bilen kadromuzla,1985 yılından beri donanımlı bireyler yetiştirmek için çocuklarımızın ve sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Siz ve çocuklarınıza 1985 yılından beri hizmet veren ALTIN ÇOCUKLAR AKADEMİSİ,120 çocuk kapasiteli deprem yönetmeliğine uygun Batıkent/ESKİŞEHİR'de hizmet vermeye devam ediyor.

 

 

 

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN ÖNEMİ

 

3-6 yaş arası bilimsel olarak eğitim yaşıdır. Bu yaş gurubundaki tüm çocukların Anayasa’nın 42. Maddesinde belirtilen eğitim hakkından yararlanabilmeleri için okulöncesi eğitim kurumlarının yeterli sayıya çıkarılması konusunda çalışmalar hızlandırılmalı, özel yatırımcılar kredilendirilmeli ve desteklenmelidir.

 

Yapılan araştırmalara göre, okulöncesi eğitim alan çocuklar ilkokulda okuma yazmayı, bu eğitimi almayan çocuklardan %100 daha hızlı öğrenmekte ve bu öğrenme hızı yaşam boyu sürmektedir.Öğrenmenin %80’i okuma yolu ile olduğundan , çocuğun kitapla erken yaşta tanışması onun öğrenme hızını çok etkilemektedir.Burada da okulöncesi eğitimde kitapların önemi açıkça görülmektedir. 0-6 yaş arasındaki çocuğun eğitiminde en önemli rol ana-babaya düşmektedir. Bu nedenle öncelikle ana-babanın bilinçlendirilmesi çalışmaları önem kazanmaktadır.Ülkemizde okulöncesi eğitim kurumlarının azlığı dikkate alındığında,okul öncesi eğitimi veren kitap,oyuncak ve benzeri materyalin önemi ve bunların kullanımı konusunda velilerin bilgilendirilmesinin zorunluluğu açıkça görülmektedir. Toplum olarak, çok sevdiğimiz çocuklarımız ve geleceğimiz için en kalıcı yatırımın eğitim olduğu bilincine vardığımızda, tüm diğer sorunlarımızın kolayca çözümlendiğini göreceğiz.Bunun için 1-7 Eylül tarihleri “Okulöncesi Eğitim Günleri” olarak gelenekselleşecektir.